Tabellen

Specifieke snijkracht "Kc" voor algemene materialen
ProduktSpecifieke snijdruk ( Kc ), N/mm² voor onderstaande bewerkingscondities
MateriaalSoortBrinell hardheidAlgemeenVoorbewerkenNabewerken
KoolstofstaalAISI 1018141169018101970
KoolstofstaalAISI 1045195197019002070
Gelegeerd staalAISI 4140194199020102160
Gelegeerd staalAISI 4340214199019602170
Gelegeerd staalAISI 4140258216020902330
Gelegeerd staalAISI 4142277205020902290
Gelegeerd staalAISI 4340485287027403580
GereedschapstaalAISI H11205207020002240
Roestvast staalAISI 316147199019902250
Roestvast staalAISI 410243202019502200
Roestvast staalAISI 17-4 PH294197019202690
Grijs gietijzerSAE G3000195128013001600
Nodulair gietijzerASTM 65-45-12165139014001570
Titanium gelegeerd staalAMS Ti-6Al-4V287169016701830
Nikkel gelegeerd staalInconel 718277178027603260
AluminiumAMS 2024139820780850

 

Materiaallijst
MateriaalgroepTreksterkteMateriaalRekenwaarden
nr.Omschrijving* N/mmWerkstofnummerDINKc1.1m
1.0Algemeen staal<50010037St 37-217800.17
1.1Algemeen staal500-80010050St 50-219900.26
1.1Algemeen staal500-80010060St 60-221100.17
1.1Algemeen staal500-80010070St 70-222600.3
2.0Automatenstaal460-710107119 S 2012000.18
2.0Automatenstaal360-570107189SMnPb2812000.18
2.0Automatenstaal540-7401072635 S 2012000.18
2.0Automatenstaal640-8401072745 S 2012000.18
2.0Automatenstaal490-740107379 S MNPb 3612000.18
21Automatenstaal670-8801072860 S 2012000.18
3.0Ong. veredelingsstaal470-62010402C2218000.16
3.0Ong. veredelingsstaal600-75010501C3515160.27
3.0Ong. veredelingsstaal600-75011180Ck3516800.2
3.1Ong. veredelingsstaal700-85010503C4516800.26
3.1Ong. veredelingsstaal700-85011191Ck4522200.14
3.2Ong. veredelingsstaal640-10801116736Mn521300.27
3.2Ong. veredelingsstaal850-100011221Ck6021300.18
4.0Gel. veredelingsstaal800-9501700338Cr220700.25
4.0Gel. veredelingsstaal850-1001703028Cr420700.25
4.1Gel. veredelingsstaal800-14001658234CrNiMo618000.25
4.1Gel. Veredelingsstaal1000-12001721825CrMo420700.25
4.1Gel. Veredelingsstaal750-12001722034CrMo422400.21
4.1Gel. Veredelingsstaal1000-12001722542CrMo425000.26
4.1Gel. Veredelingsstaal800-13001770730CrMoV917100.27
4.1Gel. Veredelingsstaal850-13001815950CrV422200.26
5.0Ong. inzetstaal590-88010401C1518200.22
5.0Ong. inzetstaal590-74011141Ck1516300.17
6.0Gel. Inzetstaal500-5901591915CrNi621000.26
6.0Gel. Inzetstaal690-9301701213Cr221000.26
6.0Gel. Inzetstaal<5001713116MnCr521000.26
6.1Gel. Inzetstaal800-14001714720MnCr521400.25
6.1Gel. Inzetstaal640-11801726215CrMo522900.17
7.0Nitreerstaal<7801850434CrAl617400.26
7.0Nitreerstaal<9301850634CrAlS517400.26
7.0Nitreerstaal800-1001850734CrAlMo517400.26
7.1Nitreerstaal100-12001851931CrMoV917400.26
8.0Werktuigstaal190HB11730C45W16800.26
8.0Werktuigstaal<85012067100Cr614100.39
8.1Werktuigstaal1100-11501231240CrMnMoS8-618000.27
8.1Werktuigstaal<285HB12316X36CrMo1718200.26
8.1Werktuigstaal231HB12363X100CrMoV5118200.26
8.1Werktuigstaal850-11001284290MnCrV23000.21
8.2Werktuigstaal>110012080X210C1218200.26
8.2Werktuigstaal1130-196012344X40CrMoV5118200.26
8.2Werktuigstaal<255HB12379X155CrVMo12 118200.26
8.2Werktuigstaal<255HB12436X210CrW1218200.26
8.2Werktuigstaal930-19601271045NiCr617100.27
8.2Werktuigstaal<250HB1272150NiCr1317100.27
8.2Werktuigstaal<262HB12767X45NiCrMo418200.26
9.0HSS240-300HB13255S18-1-2-518200.26
9.0HSS240-300HB13265S18-1-2-1018200.26
9.0HSS240-300HB13243S 6-5-2 (DMo5)18200.26
10.0Gehard staal490-600HV1490-600HV30000.2
10.0Gehard staal600-700HV2600-700HV35000.2
10.0Gehard staal700-900HV3700-900HV40000.2
11.0Slijtvast constructie staal1350-15004Hardox 40022500.2
11.1Slijtvast constructie staal1800-20005Hardox 50025000.2
12.0Verenstaal1180-13701502338 Si 718000.27
12.0Verenstaal1370-16201717655 cr 318000.27
12.0Verenstaal1100-13001815950CrV422200.26
13.0RVS zwavelhoudend650-85014104X14 CrMp S1718200.26
13.0RVS zwavelhoudend500-75014305X8CrNiS18-920880.29
13.1RVS austenitisch400-70014000X6 Cr 1318200.26
13.1RVS austenitisch400-70014002X6CrAl1318200.26
13.1RVS austenitisch400-63014016X6 Cr 1718200.26
13.1RVS austenitisch440-66014113X6 CrMo 17-126000.19
13.1RVS austenitisch<70014301X5 CrNi 18 1023500.21
13.1RVS austenitisch490-69014303X5 CrNi 18 1223500.21
13.1RVS austenitisch460-68014306X12 CrNi 19 1123500.21
13.1RVS austenitisch530-68014401X5 CrNiMo 17 12 226000.19
13.1RVS austenitisch530-68014404GX2 CrNiMo 18 1026000.19
13.1RVS austenitisch>65014417X 2 CrNiMoSi 19 5 326000.19
13.1RVS austenitisch550-70014435X 2 CrNiMo 18 14 326000.19
13.1RVS austenitisch550-70014436X 5 CrNiMo 17 13 326000.19
13.1RVS austenitisch550-70014438X 2 CrNiMo 18 16 426000.19
13.1RVS austenitisch450-60014510X 6CrTi1718200.26
13.1RVS austenitisch500-70014550X 6 CrNiMo 18 1025500.19
13.1RVS austenitisch500-70014845X 12 CrNi 25-2125500.19
13.2RVS austenitisch650-85014005X 12 CrS 1325500.26
13.2RVS austenitisch650-85014006X 10 Cr1325500.26
13.2RVS austenitisch700-85014021X 20 Cr 1318200.26
13.2RVS austenitisch80014031X 38 Cr 1318200.26
13.2RVS austenitisch80014034X 46 Cr 1318200.26
13.2RVS austenitisch690-83014935X20CrMoWv12118200.26
13.2RVS austenitisch550-76014311X 2 CrNiN 18 1025500.18
13.2RVS austenitisch600-85014362X 2 CrNiN 23 425500.18
13.2RVS austenitisch600-85014371X12CrMnNi 18 8 525500.18
13.2RVS austenitisch580-78014429X2CrNiMoN1713 326000.19
13.2RVS austenitisch530-73014539X2NiCrMoCu2520525500.18
13.2RVS austenitisch520-72014541X 6 CrNiTi 18-10 (V4A)25500.18
13.2RVS austenitisch500-75014544X 10 CrNiTi 18 925500.18
13.2RVS austenitisch500-75014546X 5CrNiNb 18-1025500.18
13.2RVS austenitisch540-69014571X6CrNiMoTi17 12 225500.18
13.2RVS austenitisch490-74014573X 10 CrNiMoTi 18-1225500.18
13.2RVS austenitisch490-74014583X 10CrNiMoNb 18-1225500.18
13.2RVS austenitisch550-75014828X 15 CrNiSi 20-1225500.18
13.2RVS austenitisch550-80014841X 15 CrNiSi 25-2025500.18
13.2RVS austenitisch550-75014864X 12 NiCrSi 36-1625500.18
13.2RVS austenitisch500-75014878X 12 CrNiTi 18-925500.18
13.3RVS martensitisch/feritisch800-100014028X 30 Cr 1318200.26
13.3RVS martensitisch/feritisch800-95014057X 17 CrNi 16-218200.26
13.3RVS martensitisch/feritisch800-90014923X22CrMo V 12 118200.26
13.3RVS martensitisch/feritisch600-95014310X 12 CrNi 17723500.21
13.3RVS martensitisch/feritisch620-88014460X 8 CrNiMo 27 0526000.19
13.3RVS martensitisch/feritisch660-95014462X 2 CrNiMoN 225 325500.18
13.3RVS martensitisch/feritisch<110014980X 5 NiCrTi 26 1526000.19
13.3RVS martensitisch/feritisch?103024631NiCr20TiAl20880.29
13.3RVS martensitisch/feritisch?108024632NiCr 20 Co 18 Ti20880.29
14.0Speciale legering114024634Nimonic 105 (NiCo20Cr15MoAlTi)20880.29
14.0Speciale legering690-95024602Hastelloy C22 (NiCr21Mo14W)20880.29
14.0Speciale legering450-70024360Monel 400 (NiCu30Fe)26000.19
14.0Speciale legering960-124024668Inconell 71820880.29
15.0Gietijzer (GG) lamel-grafiet150-200 (80-155HB)0.6015GG 159500.21
15.0Gietijzer (GG) lamel-grafiet200-300 (115-205HB)0.6020GG 2010200.25
15.1Gietijzer (GG) lamel-grafiet250-350 (155-205HB)0.6025GG 2511600.26
15.1Gietijzer (GG) lamel-grafiet300-400 (195-270HB)0.6030GG 3014700.26
15.1Gietijzer (GG) lamel-grafiet350-450 (275-285HB)0.6035GG3514700.26
15.1Gietijzer (GG) lamel-grafiet400-500 (290-350HB)0.6040GG 4014700.26
15.2Gietijzer (GGG,GT kogelgr. Temp.400 (135-185HB)0.7040GGG-4010050.25
15.2Gietijzer (GGG,GT kogelgr. Temp.360-420 (220HB)0.8040GTW-4020600.19
15.2Gietijzer (GGG,GT kogelgr. Temp.600 (200-250HB)0.7060GGG6010500.48
15.3Gietijzer (GGG,GT kogelgr. Temp.800 (270-335HB)0.7080GGG-8011320.44
15.3Gietijzer (GGG,GT kogelgr. Temp.650 (210-260HB)0.8165GTS-6511800.24
16.0Titaan (Ti-legeringen)290-41037025Ti 113700.21
16.0Titaan (Ti-legeringen)540-65037124TiCu 213700.21
16.0Titaan (Ti-legeringen)790-83037114Ti Al 5 Sn2,513700.21
16.1Titaan (Ti-legeringen)?83037115Ti Al 6V413700.21
16.1Titaan (Ti-legeringen)850-120037164TiAl6V413700.21
17.0Aluminium, Al-legeringen160-22033561G-Al Mg 57800.23
17.0Aluminium, Al-legeringen190-29033535Al Mg 37800.23
17.0Aluminium, Al-legeringen190-29031325AlCuMg17800.23
17.0Aluminium, Al-legeringen190-29033527Al Mg 2 Mn 0,87800.23
17.0Aluminium, Al-legeringen275-34533547Al Mg 4,5 Mn7800.23
17.1Aluminium-gietlegeringen Si<10%160-20032151G-Al Si 6 Cu 48300.23
17.1Aluminium-gietlegeringen Si<10%140-18032341G-Al Si 5 Mg8300.23
17.1Aluminium-gietlegeringen Si<10%160-2103.2381.01G-Al Si 10 Mg8300.23
17.1Aluminium-gietlegeringen Si<10%230-3103.2371.61G-Al Si 7 Mg wa8300.23
17.2Aluminium-gietlegeringen Si<10%150-2003.2581.01G-Al Si 128300.23
17.2Aluminium-gietlegeringen Si<10%150-20032583G-Al Si 12 Cu8300.23
18.0Magnesium/magnesiumlegering240-28035314Mg Al 3 Zn3900.19
18.0Magnesium/magnesiumlegering200-22035200Mg Mn 23900.19
18.0Magnesium/magnesiumlegering270-31035812Mg Al 8 Zn3900.19
19.0Koper, laag gelegeerd200-25020070SE-Cu7800.23
19.0Koper, laag gelegeerd350-41021020Cu Sn 68800.23
19.1Messing kortspanig360-49020380Cu Zn 39 Pb 27800.18
19.1Messing kortspanig360-50020401Cu Zn 39 Pb 39800.25
19.2Messing langspanig270-32020250Cu Zn 209800.25
19.2Messing langspanig280-36020280Cu Zn 339800.25
19.2Messing langspanig290-37020332Cu Zn 37 Pb 0,59800.25
19.3Brons kortspanig120-13021090G-Cu Sn 7 Zn6400.25
19.3Brons kortspanig>24021170G-Cu Pb 5 Sn7800.23
19.4Brons kortspanig430-53020790Cu Ni 18 Zn 19 Pb18800.23
19.5Brons langspanig420-58020916Cu Al 57800.23
19.5Brons langspanig440-57020960Cu Al 9 mn 27800.23
19.6Brons langspanig410-54021247Cu Be 27800.23
20.0Grafiet--Grafiet11

Contact

Van Haersoltelaan 25
8325 ET Vollenhove
mail@verspanersforum.nl
06-12 549 159

Menu